Uluslararası Katılımlı Türkiye VII. Bitki Koruma Kongresi

KONGRE TARİHİ
14 Kasım - 17 Kasım 2018

KONGRE ŞEHRİ
Sarıgerme, Muğla, Türkiye
KONGRE YERİ
Hilton Dalaman Sarıgerme Resort and Spa

KONGRE WEB SİTESİ
www.bitkikoruma2018.com
DAVET
Çok Değerli Bilim Çalışanları,

Ülkemizde 1975 yılından bu yana Bitki Koruma alanında kongreler düzenlenmektedir. Türkiye Entomoloji Kongresi, Türkiye Fitopatoloji Kongresi, Türkiye Herboloji Kongresi ve Türkiye Biyolojik Mücadele Kongresi olarak düzenlenen bu kongreler 2004 yılından bu yana da birleşik olarak ‘Türkiye Bitki Koruma Kongresi’ adı altında düzenlenmektedir. Uluslararası Katılımlı Türkiye VII. Bitki Koruma Kongresi Adnan Menderes Üniversitesi Ziraat Fakültesi Bitki Koruma Bölümü tarafından 14-17 Kasım 2018 tarihlerinde Sarıgerme (Muğla)’ de düzenlenecektir.

Uluslararası Katılımlı Türkiye VII. Bitki Koruma Kongresi aynı zamanda XVI. Fitopatoloji, XII. Biyolojik Mücadele, XI. Entomoloji ve X. Herboloji Kongrelerini de kapsayacak nitelikte gerçekleşecektir.
Bilindiği üzere her geçen gün gerek ülkemiz ve gerekse dünya üzerindeki tarımsal üretim alanlarının niteliği ve niceliği bozulmaktadır. Buna karşın, artan dünya nüfusunun beslenmesini sağlamak üzere tarımsal üretim tekniklerinin geliştirilmesi çabaları hızla sürmektedir. Bunlar içerisinde Bitki Koruma alanındaki uygulamaların özel bir yeri bulunmaktadır. Çünkü bitkisel üretim sırasında ortaya çıkan ürün kayıplarının %35’ i hastalık, zararlı ve yabancı otların olumsuz etkileri nedeniyledir. Bu nedenle, Bitki Koruma alanındaki çalışmaların sonuçlarının tartışılacağı bu kongre ülkemiz tarımı açısından da oldukça önemlidir.

Kongrede gerek ülkemiz ve gerekse diğer ülkelerden seçkin bilim insanları son gelişmeleri paylaşmaları için davetli konuşmacı olarak bulunacaklardır. Ayrıca, katılımcıların sözlü ve poster sunumlarında da Bitki Koruma alanında yapılan güncel çalışmalar yer alacaktır. Böylece hem araştırıcılar, uzmanlar ve öğrencilerin ve hem de sektördeki çalışanların bir araya geldiği ve kamuoyu ile bilgi paylaşımında bulunduğu bir ortam yaratılmış olacaktır. Ayrıca, kongrenin düzenleneceği yöre ülkemizin güzide köşelerinden birisi olup, kongre süresince katılımcıların ilgisini çekecek ve beğenisini kazanacak etkinliklere de yer verilecektir.

Kongreye katılımınızı diler saygılar sunarım.

Prof. Dr. Hüseyin BAŞPINAR
Düzenleme Kurulu Adına

KONGREUZMANI.COM veritabanında kayıtlı etkinliklere ait tarih, yer ve diğer içerik detayları ilgili yıl içerisinde yetkili kurum tarafından değiştirilebilir. Lütfen etkinliğe ait resmi web sitesinden güncel bilgileri teyid ediniz. HATA BİLDİR: Bu etkinlik detaylarında hata varsa bize iletebilirsiniz.

Yorumlar


Takvime Ekle Google Outlook iCal
bir minduce projesidir
copyright 2010-2019 ©   |   kullanım koşulları & gizlilik
Kongre Ekle Eklenecek kongrenin bilgilerini giriniz.
Bizi Facebook'ta Takip Edin