Türk Oftalmoloji Derneği 52. Ulusal Kongresi

KONGRE TARİHİ
13 Kasım - 18 Kasım 2018

KONGRE ŞEHRİ
Antalya, Türkiye
KONGRE YERİ
Maxx Royal Belek

KONGRE WEB SİTESİ
www.todnet.org/kongre2018
DAVET
Değerli meslektaşlarım,

Türk Oftalmoloji Derneği bu yıl 90 ‘ıncı kuruluş yılını kutluyor. Oftalmoloji Camiasında tek dernek, tek yürek olmanın gücüyle, şanlı tarihimizde, kurulduğundan günümüze başarı ve gurur dolu 90 yılı geride bıraktık. 52’nci Kongremizi işte bu sevinç ve gurur ortamı içinde, gurur duyacağımız yeni başarılara imza atabilme hedefiyle gerçekleştireceğiz.

52’nci Ulusal Kongremizi, Bursa Şubemizin katkılarıyla, cennet Antalya’mızın gözde beldesi Belek’te Maxx Royal Otel’de düzenleyeceğiz. Yaklaşık 2500 kişi civarında katılım sağlanan organizasyon büyüklüğümüz ve eşzamanlı olarak birçok salonda ilerleyen bilimsel oturumlarımız için gerekli fiziksel yapıya ve teknik donanıma sahip Maxx Royal Belek, konaklama ve tatil olanakları açısından da yurtiçi ve yurtdışı değerlendirmelerde en iyiler arasında yer almakla, üyelerimize gururla sunacağımız bir kongre mekanı olacak. Üstelik bu gözde mekanı, 2016 yılında aynı yerde düzenlediğimizde aldığımız çok uygun fiyatlarla ve hatta ek olarak bazı ücret iyileştirmeleriyle kullanacağız. Bu da bizim, Derneğimizin kaynaklarını en etkili ve tasarruflu şekilde kullanmamız noktasında huzur duymamızı sağlayan diğer bir husus olmaktadır.

Günümüzde bilim ve teknoloji alanında baş döndürücü hızda bir gelişim olmakta ve bilgi gelişimi-değişiminin en yoğun olarak yaşandığı bilim dalları arasında Oftalmoloji ilk sıralarda yer almaktadır. Türk Oftalmoloji Derneği düzenlediği çeşitli bilimsel etkinliklerle Türk Oftalmolojisinin ve Oftalmologların çağa uygun şekilde kendini yenilemesi ve eğitimin standardizasyonu için çok büyük bir gayret sarf etmektedir. Bu konuda Ülkemizde en büyük ve en önemli hizmeti vermenin sorumluluk ve bilincini taşırken, bununla da gurur duymaktadır. Yıllık bilimsel toplantı sayımız 120-130 dolayındadır ve bu sayıya neredeyse her hafta sonu İstanbul, Ankara, Bursa TODEM’lerimizde düzenlediğimiz BAP (Beceri Aktarım Programları)’ları dahil değildir. Bu toplantılarda en son bilgilerin paylaşılmasının yanı sıra çok önemli bir konu olan deneyim paylaşımı da yapılmaktadır ki, tıpta deneyimin önemini hepimiz çok iyi bilmekteyiz. Ulusal Kongremiz, diğer toplantılarımızın birçok özelliğini bünyesinde toplayarak, meslektaşlarımızın bilgilerini, deneyimlerini, görgülerini paylaştıkları, diğer taraftan sosyal programlar içinde birbirleriyle hasret giderdikleri, yeni meslektaşlarıyla tanışarak kardeşlik kurdukları bir şölen özelliğindedir. Kongremiz, Derneğimizin en önemli hedeflerinden olan Oftalmologların eğitimi konusunda, çok önemli bir fırsat yaratmaktadır. Yurtdışından davetli, konularında ünlenmiş meslektaşlarımızla bilgi aktarımını gerçekleştirirken, Ülkemiz Oftalmolojisinin ve Ulusal Kongremizin çağdaş düzeyini de yabancı meslektaşlarımıza gösterebilme fırsatı bulmaktayız. Yabancı Konuşmacıların Kongremize renk katacağını düşünüyoruz. Bilimsel gelişmenin temel unsurlarından biri olan tıp endüstrisi, tıbbın uygulayıcısı olan hekimlerle, kongremizin elit ortamında bir araya gelmekte ve burada oluşan düşünce paylaşımından yeni ve farklı fikirler, ufuklar doğmaktadır. Oftalmoloji Endüstrisinin, Derneğimizle olan saydam, ilkeli, karşılıklı saygıya dayanan yakın işbirliğinin kongre ve toplantılarımızın başarısındaki rolünü memnuniyetle görmekteyiz.

Ulusal Kongre Organizasyon Komitesinin koordinasyonunda, tüm Birimlerimizin Başkan ve Yürütme kurulları ve organizasyon firması, kongremizin her yönden başarılı olabilmesi için büyük bir uyum içinde, var güçleri ile çalışmaktadırlar. Kendilerine yürekten teşekkür ederim. Ulusal Kongrelerimiz öteden beri çok başarılı ve yüksek katılımlı organizasyonlar olmaları nedeniyle endüstri firmalarımızın da tartışmasız ilk sıradaki odak noktası haline gelmiştir. Çeşitli sponsorluklarla kongremizi renklendirecek olan katılımcı firmalarımıza şimdiden teşekkür ederim.

Kongremizin bilimsel programı UKOK’un yoğun emekleri ile büyük ölçüde tamamlanmış olup yaklaşık olarak; 12 BİLEP, 13’ü interaktif olmak üzere 32 Panel, 10 Kurs, 14 Endüstri Destekli Toplantı (Uydu Sempozyumu, Uzmanına Danış, Endüstri Araştırma Toplantısı) 7 Keynote Konferansı, 22 Sözlü Bildiri oturumu, 23 BAK, 3 Onur Konferansı, SOE Konferansı, FFA Kulübü ve yabancı konuşmacı toplantıları etkinlikleriyle, güncel konular çok değerli yerli ve yabancı konuşmacılar tarafından tüm detayları ile ele alınırken, meslektaşlarımızın kendi deneyimlerini de paylaşma olanağı doğacaktır. Geleceğimiz olarak gördüğümüz Genç Oftalmologlarımız, Kongre boyunca kendilerine tahsis edilen bir toplantı odasında, görev saatleri dışında yabancı misafirleri ile bir araya gelerek, hem bilimsel konuları daha geniş tartışabilme hem de ileride uluslararası ilişkilerde çok büyük yararlar sağlayabilecek önemli dostlukların oluşturulması fırsatını bulabileceklerdir. Kongremizin sosyal programına da çok önem vermekteyiz. Sosyal Komite, sizlerin yoğun bilimsel toplantı programında, yorgunluğunuzu bir nebze atabilmeniz ve dostlarınızla hoş vakit geçirebilmeniz için çeşitli ve çok güzel sosyal etkinlikleri düzenleyebilmek için var güçleri ve tüm yaratıcılıklarıyla çalışmaktalar.

Değerli Meslektaşlarım, kongremize göndereceğiniz bilimsel çalışmalarınızla, toplantılarımıza göstereceğiniz yüksek ilginizle, bilimsel tartışmalardaki katkılarınızla, sosyal ortamlardaki varlığınızla bu yıl da Ulusal Kongremizin en önemli aktörleri sizler olacaksınız.

52. Ulusal Kongremizin, Şanlı Derneğimizin 90. Kuruluş Yılı coşkusuyla gerçekleşebilmesi için yıllardır elde ettikleri birikimleri çok yüksek bir enerjiyle, cömertçe ortaya koyan, paylaşan tüm meslektaşlarıma ve konuklarımıza, bizi katılımlarıyla zenginleştiren sevgili Üyelerimize, Kongreye destek olan oftalmoloji endüstrisine, Kongremizin mükemmel olabilmesi için var gücü ile çalışan organizasyon firmamıza ve kongre merkezi yetkililerine, Türk Oftalmoloji ailesi adına minnet ve şükranlarımı sunar; sizleri 14-18 Kasım 2018 tarihleri arasındaki bu büyük Şölenimize davet etmekten onur duyarım.

Kongre’de görüşebilmek dileğiyle!....

Sevgi ve Saygılarımla,

Prof. Dr. Osman Şevki Arslan
Kongre Başkanı
Türk Oftalmoloji Derneği Genel Başkanı

KONGREUZMANI.COM veritabanında kayıtlı etkinliklere ait tarih, yer ve diğer içerik detayları ilgili yıl içerisinde yetkili kurum tarafından değiştirilebilir. Lütfen etkinliğe ait resmi web sitesinden güncel bilgileri teyid ediniz. HATA BİLDİR: Bu etkinlik detaylarında hata varsa bize iletebilirsiniz.

Yorumlar


Takvime Ekle Google Outlook iCal
bir minduce projesidir
copyright 2010-2019 ©   |   kullanım koşulları & gizlilik
Kongre Ekle Eklenecek kongrenin bilgilerini giriniz.
Bizi Facebook'ta Takip Edin