Sportif Rehabilitasyon 2018 Sempozyumu

KONGRE TARİHİ
23 Şubat - 24 Şubat 2018

KONGRE ŞEHRİ
İstanbul, Türkiye
KONGRE YERİ
Swissotel The Bosphorus

KONGRE WEB SİTESİ
www.sportifrehabilitasyon2018.org
DAVET
Değerli Meslektaşlarım,

SPORTİF REHABİLİTASYON 2018 Sempozyumu 23-24 Şubat 2018 tarihlerinde “Yumuşak Doku Travmaları” teması ile Swissotel The Bosphorus İstanbul’da gerçekleştirilecektir.

Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon, Ortopedi ve Travmatoloji ve Spor Hekimlerini bir araya getiren seçkin bir platform olan Sportif Rehabilitasyon Sempozyumunun bu yıl üçüncüsünü düzenlemenin gururu ve mutluluğunu yaşıyoruz.

Spor yaralanmaları içinde en sık karşımıza çıkan yumuşak doku lezyonları bir yandan da en az bilinen ve baş etmesi zor konulardan birisidir. Bu nedenle bu yıl sporcularda sık görülen yumuşak doku travmalarını multidisipliner bir bakış açısıyla irdelemeyi, alanında uzman konuşmacılarla bu konudaki bilimsel yenilikleri sizlerle paylaşarak bilgilerinizi güncellemeyi hedefledik.

Sporcu sağlığı, yalnızca elit sporcularla sınırlı kalmayıp, sporu amatör olarak yapanları ve hastalığı nedeniyle uyması gereken ezgersiz protokolleri olan bireyleri de kapsamaktadır. Bu nedenle spor ve egzersiz hekimliği başta koruyucu hekimlik olmak üzere, tıbbın hemen hemen tüm uzmanlık alanlarını ilgilendiren bir başlık haline gelmiştir.

Bu doğrultuda, öncelikle lokomotor sistem ele alınarak ilgili branşlar olan fiziksel tıp ve rehabilitasyon, ortopedi ve travmatoloji uzmanları ve spor hekimleriyle tartışılacak olmakla birlikte, sporcu sağlığına bir bütün olarak yaklaşmak ve konuyu multidisipliner olarak ele almak hedeflenmiştir.

23-24 Şubat tarihlerinde Swissotel The Bosphorus İstanbul’da düzenleyeceğimiz, “Yumuşak Doku Travmaları” temalı SPORTİF REHABİLİTASYON 2018 sempozyumunda sizleri ağırlamaktan onur ve mutluluk duyacağız.

Şubat’ın son hafta sonunu ajandanızda işaretleyin ve gelin hep birlikte sportif rehabilitasyonda neredeyiz ve nerede olmalıyız sorularının cevaplarını arayalım.

Bilimsel ve sosyal yönden faydalı paylaşımlarda bulunmak ve görüşmek üzere,

Saygılarımla,

Düzenleme kurulu adına Sempozyum Başkanı

Prof. Dr. Şansın Tüzün

İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi
Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Anabilim Dalı

KONGREUZMANI.COM veritabanında kayıtlı etkinliklere ait tarih, yer ve diğer içerik detayları ilgili yıl içerisinde yetkili kurum tarafından değiştirilebilir. Lütfen etkinliğe ait resmi web sitesinden güncel bilgileri teyid ediniz. HATA BİLDİR: Bu etkinlik detaylarında hata varsa bize iletebilirsiniz.

Yorumlar


Takvime Ekle Google Outlook iCal
bir minduce projesidir
copyright 2010-2020 ©   |   kullanım koşulları & gizlilik
Kongre Ekle Eklenecek kongrenin bilgilerini giriniz.
Bizi Facebook'ta Takip Edin