Sağlıklı Büyüyen Çocuk Kongresi

KONGRE TARİHİ
13 Aralık - 15 Aralık 2018

KONGRE ŞEHRİ
İzmir, Türkiye
KONGRE YERİ
İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Merkezi Konferans Salonu

KONGRE WEB SİTESİ
www.sbckongresi.org
DAVET
Değerli Meslektaşlarımız,

Büyüyen Çocuk Derneği olarak her yıl organize ettiğimiz, çocuk sağlığı alanında yeni bir soluk, heyecan ve fark getiren, çocuk sağlığı gönüllülerinin büyük takdirini kazanan Sağlıklı Büyüyen Çocuk Sempozyumlarını bu yıl ulusal kongreye dönüştürmenin haklı gurunu yaşıyoruz. Sizleri 13-15 Aralık 2018 tarihinde ülkemizin en güzel şehirlerinden biri olan İzmir’de düzenleyeceğimiz “Sağlıklı Büyüyen Çocuk Kongresi”ne davet etmekten büyük onur duyuyoruz.

Bilindiği gibi sağlık hizmeti bir ekip işidir. Sağlığın her alanında olduğu gibi çocuk sağlığı alanında da kaliteli bir tedavi ve sağlık bakım hizmeti; hekim, hemşire, diyetisyen, fizyoterapist ve diğer sağlık profesyonellerinin uyumlu ve ekip ruhuyla çalışması ile mümkündür. Buradan yola çıkarak bu yıl kongremizin temasını "Sağlık Ekibi Gözüyle Çocuk Hastalıklarına Yaklaşım” olarak belirledik. Kongremizde belki de çocuk sağlığı alanında Türkiye'de ilk defa sağlığın tüm alanlarından sağlık profesyonellerini, çocukların önemli sağlık sorunlarını tartışmak, ekip anlayışındaki yaşanan sorunlara çözüm bulmak, bir sinerji ve ortak akıl oluşturmak üzere bir araya getiriyoruz.

Kongremizde güncel konularda yurt içi ve yurt dışından konuşmacıların yer alacağı konferansların yanı sıra, düzenlenecek panellerde; diyabet yönetimi, obezite, serebral palsi, otizm, kistik fibrozis, hemofili, büyüme bozuklukları, düşük doğum ağırlıklı bebeklerin takibi, kritik hasta bakımı ve diğer birçok çocukluk çağı kronik hastalık konusunu multidisipliner bakış açısıyla masaya yatıracağız.

Kongremizde ayrıca hekimler için "Yenidoğanda Güncel Yaklaşımlar" "Temel EKG", "Epilepsi Kursu", diyetisyenler için “Karbonhidrat Sayımı”, “Ketojenik Diyet”, hemşireler için “Çocuklarda İlaç Yönetimi” “Yenidoğanlarda Kanıta Dayalı Cilt Bakımı” ve fizyoterapistler için “Çocuklar İçin Su İçi Fiziksel Aktivite ve Egzersiz”, “Çocuklarda Fiziksel Uygunluk ve Motor Beceri Analizi” kursları yer alacaktır.

Kongremize sözlü ve poster bildiriler de kabul edilecektir. Kabul edilen bildiri özetleri İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Dergisinde yayınlanacaktır.

Dünyanın çeşitli üniversitelerinde görevli yabancı bilim kurulu üyeleri ve ülkemizdeki değerli bilim insanlarının katkılarıyla gerçekleştireceğimiz Sağlıklı Büyüyen Çocuk Kongresinde sizleri aramızda görmekten mutluluk duyacağız.

Saygılarımla

Prof. Dr. Bumin N. Dündar
Kongre Başkanı

KONGREUZMANI.COM veritabanında kayıtlı etkinliklere ait tarih, yer ve diğer içerik detayları ilgili yıl içerisinde yetkili kurum tarafından değiştirilebilir. Lütfen etkinliğe ait resmi web sitesinden güncel bilgileri teyid ediniz. HATA BİLDİR: Bu etkinlik detaylarında hata varsa bize iletebilirsiniz.

Yorumlar


Takvime Ekle Google Outlook iCal
bir minduce projesidir
copyright 2010-2021 ©   |   kullanım koşulları & gizlilik
Kongre Ekle Eklenecek kongrenin bilgilerini giriniz.
Bizi Facebook'ta Takip Edin