Sağlık Bilimleri Üniversitesi 2. Pelvik Rehabilitasyon Kongresi

KONGRE TARİHİ
09 Mart - 10 Mart 2018

KONGRE ŞEHRİ
İstanbul, Türkiye
KONGRE YERİ
Marriott Hotel Şişli

KONGRE WEB SİTESİ
sbupelvikrehabilitasyonkongresi.org
DAVET
Sağlık Bilimleri Üniversitesi ile Sağlık Bakanlığına Bağlı 58 Eğitim ve Araştırma Hastaneleri arasında birlikte kullanım protokolleri oluşturulmuştur. Bu protokoller ile hastanelerde eğitimin, üniversite şemsiyesi altında aynı akademik disiplin içerisinde yürütülmesine olanak sağlamıştır. Uygulama bu hastaneleri aynı zamanda üniversitenin sağlık araştırma ve uygulama merkezleri haline getirmiştir.

Sağlık Bilimleri Üniversitesinin kurulması ile Sultan II. Abdülhamit zamanında 1903 yılında açılan Mektebi Tıbbiye Şahane Binası tekrar tıp eğitimi vermeye başlamıştır.

Toplumda önemli bir sağlık sorunu olan ve önemi gittikçe artan pelvik bölge rahatsızlıklarının ve pelvik rehabilitasyonun konu alındığı bir kongre düzenlenmesi kararlaştırılmıştır.

Kongrenin gerek üniversitemizin kendi yerleşkesinde yapılacak olması; gerekse geniş kitlelere ulaşacak bir yapılanma içermesi toplantımızı daha da değerli kılmaktadır.

Kongremizde pelvik bölge sorunları, bu sorunlara yönelik güncel tedaviler ve pelvik rehabilitasyon yaklaşımları ülkemizin çeşitli üniversite, eğitim ve araştırma hastanelerindeki yetkin akademisyenlerce ele alınarak, çeşitli konferans ve kurslar ile bu bilgi birikimi aktarılacaktır.

İstanbul’un tarihi dokusunu yansıtan yerlerden biri olan Haydarpaşa’daki Mektebi Tıbbiye Şahane yerleşkemizde yapacağımız bu toplantının bizler kadar sizleri de heyecanlandıracağını düşünerek katkı ve katılımlarınızı beklemekteyiz.

Prof. Dr. Ali İhsan TAŞÇI
Kongre Onursal Başkanı

Doç. Dr. Meltem VURAL
Kongre Başkanı

KONGREUZMANI.COM veritabanında kayıtlı etkinliklere ait tarih, yer ve diğer içerik detayları ilgili yıl içerisinde yetkili kurum tarafından değiştirilebilir. Lütfen etkinliğe ait resmi web sitesinden güncel bilgileri teyid ediniz. HATA BİLDİR: Bu etkinlik detaylarında hata varsa bize iletebilirsiniz.

Yorumlar


Takvime Ekle Google Outlook iCal
bir minduce projesidir
copyright 2010-2020 ©   |   kullanım koşulları & gizlilik
Kongre Ekle Eklenecek kongrenin bilgilerini giriniz.
Bizi Facebook'ta Takip Edin