Ovulasyon İndüksiyonu ve İnfertilitede Güncel Yaklaşımlar Sempozyumu

KONGRE TARİHİ
04 Ekim - 07 Ekim 2018

KONGRE ŞEHRİ
Muğla, Türkiye
KONGRE YERİ
Hilton Dalaman Sarıgerme Hotel

KONGRE WEB SİTESİ
www.ovin2018.com
DAVET
Değerli Meslektaşlarımız;

Organizasyon komitesi adına, sizleri 4 - 7 Ekim 2018 tarihleri arasında Hilton Dalaman Sarıgerme Hotel’de gerçekleştireceğimiz Ovulasyon İndüksiyonu ve İnfertilitede Güncel Yaklaşımlar Sempozyumu’na davet etmekten memnuniyet duyuyoruz. Önümüzdeki yıllarda gerçekleştireceğimiz bir seri toplantının başlangıcı olan bu sempozyumun amacı, üreme tıbbı konusundaki bilimsel gelişmeleri, yenilikleri, tartışmalı konuları; güncel araştırmalar sonucunda ortaya çıkan hastalarımız lehine fark yaratacak uygulamaları, alanında uluslararası ve ulusal anlamda önde gelen meslektaşlarımızın katkılarıyla birlikte güncelleyebilmektir.

1978 yılında Luise Brown’ın tüp bebek tekniklerinin kullanımını takiben doğmasından sonra, Yardımla Üreme Teknikleri, moleküler biyoloji ve üreme genetiği alanlarında temel bilgilerimiz giderek artmış, insan üremesiyle ilgili birçok bilinmez açıklığa kavuşturmuştur. Elde edilen verilerin klinik uygulamalarda kullanmaya başlanması ile kadın ve erkeğe sorunlara bağlı olarak ortaya çıkan infertilitenin tedavisinde önemli başarılar elde edilmiştir. Günümüzde elde edilen bilimsel verilerin ve hızla gelişen teknolojinin yardımıyla ortaya çıkan baş döndürücü gelişmelere tanık olmaktayız. İlerlemenin önümüzdeki yıllarda daha da hızlanarak devam edeceğini açıkça görmekteyiz. Bu sempozyum, üreme endokrinolojisi, ovulasyon indüksiyonu ile infertilite ve yardımcı üreme teknikleriyle ilgilenen ulusal ve uluslararası düzeyde seçkin bilim adamları, klinisyenler ve araştırmacıları bir araya getirecektir. Ülkemizde IVF uygulaması ile ilk doğumun gerçekleşmesinin 30. yılını kutlayacağımız sempozyumumuzda yardımcı üreme tekniklerinde ‘Balanslama Konsepti ‘ kavramı ile oluşturulacak bilimsel program; yeni kavramlar, uygulamalar ve tartışmalı konular arasında bilimsel kanıta dayalı olarak en uygununu bulmanız ve çözümler üretebilmeniz için sizlere yardımcı olacaktır.

İnteraktif tartışmalarda günlük uygulamalarımıza katkı sağlayıp yön verebilecek sonuçlar belirlenecektir. Bu toplantının bilgilerimizi güncellemek ve yeni gelişmeleri tartışmak için iyi bir fırsat olacağını düşünüyoruz.
Ovulasyon İndüksiyonu ve İnfertilitede Güncel Yaklaşımlar Sempozyumu’nun doyurucu bilimsel programının yanı sıra ülkemizin gözde toplantı merkezlerinden olan Hilton Dalaman Sarıgerme tesislerinin rahatlatıcı atmosferiyle bütünleşen renkli ve heyecanlı sosyal aktivitelerle sizin için mükemmel deneyim olacağını inanıyor ve sempozyuma katılımınızı bekliyoruz.
Saygılarımızla,

Prof. Dr. Timur Gürgan
Sempozyum Başkanı

Prof. Dr. Recai Pabuçcu
Sempozyum Eş Başkanı

Prof. Dr. Erol Tavmergen
Sempozyum Eş Başkanı

KONGREUZMANI.COM veritabanında kayıtlı etkinliklere ait tarih, yer ve diğer içerik detayları ilgili yıl içerisinde yetkili kurum tarafından değiştirilebilir. Lütfen etkinliğe ait resmi web sitesinden güncel bilgileri teyid ediniz. HATA BİLDİR: Bu etkinlik detaylarında hata varsa bize iletebilirsiniz.

Yorumlar


Takvime Ekle Google Outlook iCal
bir minduce projesidir
copyright 2010-2019 ©   |   kullanım koşulları & gizlilik
Kongre Ekle Eklenecek kongrenin bilgilerini giriniz.
Bizi Facebook'ta Takip Edin