Kansere Multidisipliner Yaklaşımda Dokuz Eylül Deneyimi 2. Sempozyumu

KONGRE TARİHİ
23 Kasım - 24 Kasım 2018

KONGRE ŞEHRİ
İzmir, Türkiye
KONGRE WEB SİTESİ
www.deukansergruplari2018.com
DAVET
Değerli Meslektaşlarımız,

Kansere multidisipliner yaklaşımı ülkemizde ilk kez oluşturan ve geliştiren kurumlardan biri olan Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi’nin multidisipliner kanser grupları olarak, geleneksel hale getirmeyi amaçladığımız “Kansere Multidisipliner Yaklaşımda Dokuz Eylül Deneyimi” II. Sempozyumu’nu 23-24 Kasım 2018 tarihinde İzmir’de düzenlemenin gururunu yaşıyoruz.

Günümüzde kanser ikinci sıklıkta ölüm nedeni olmakla birlikte, kansere bütüncül yaklaşım giderek daha fazla önem kazanmış ve bireyselleştirilmiş tedavilerle başarı artışı söz konusu olmuştur. Kişiye özgü en doğru ve nitelikli tedavinin verilebilmesi için multidisipliner iş birliği yaşamsaldır. Böylelikle kanseri daha erken evrede saptayarak kür oranları arttırılabilir, ayrıca erken ve ileri evre kanserlerde yaşam kalitesini koruyan stratejiler geliştirilebilir. Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde 25 yıldır var olmayı sürdüren multidisipliner grupların temelini atan değerli hocalarımız, bilgi birikimlerini ve kendi deneyimlerini uyumlu bir ekip çalışması içinde yeni nesillere aktarmışlar, ufuk açıcı bilimsel tartışmaları ve oluşturdukları tedavi protokolleri ile bizlere esin kaynağı olmuşlardır. Bu multidisipliner gruplar hasta tedavilerini yönlendirirken eğitim ve bilimsel araştırmaların yapılmasında da etkin rol almış ve almaya devam etmektedir.

Deneyimlerimiz ışığında bilimsel yeniliklerin tartışılacağı bu sempozyumun aynı zamanda sosyal aktivitelerle de birlikteliğimizi güçlendireceğini umut ediyoruz. Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Mezunlar Derneği’nin değerli desteği ile gerçekleştirilen ve ülkemizde kansere multisipliner yaklaşımla ilgili Dokuz Eylül deneyimini yansıtan bu önemli sempozyuma katılımınızı ve katkılarınızı bekliyor, sizleri sempozyumumuza davet etmekten onur duyuyoruz.

Sevgi ve Saygılarımızla,

Sempozyum Başkanı
Prof. Dr. İlknur Bilkay Görken

KONGREUZMANI.COM veritabanında kayıtlı etkinliklere ait tarih, yer ve diğer içerik detayları ilgili yıl içerisinde yetkili kurum tarafından değiştirilebilir. Lütfen etkinliğe ait resmi web sitesinden güncel bilgileri teyid ediniz. HATA BİLDİR: Bu etkinlik detaylarında hata varsa bize iletebilirsiniz.

Yorumlar


Takvime Ekle Google Outlook iCal
bir minduce projesidir
copyright 2010-2021 ©   |   kullanım koşulları & gizlilik
Kongre Ekle Eklenecek kongrenin bilgilerini giriniz.
Bizi Facebook'ta Takip Edin