Düşmeye Çok Yönlü Bakış Sempozyumu 2

KONGRE TARİHİ
28 Eylül - 30 Eylül 2018

KONGRE ŞEHRİ
Kayseri, Türkiye
KONGRE YERİ
Sabancı Kültür Sitesi

KONGRE WEB SİTESİ
www.dusmesempozyumu.org
DAVET
Erciyes Üniversitesi, Balıkesir Üniversitesi ve İstanbul Üniversitesi Tıp Fakülteleri tarafından 28-30 Eylül 2018 tarihleri arasında Kayseri’ de, Sabancı Kültür Sitesi’nde, “Düşmeye Çok Yönlü Bakış Sempozyumu II” düzenlenecektir.

Bu sempozyumun amacı dünyada ve ülkemizde giderek artan yaşlı nüfusun en önemli sorunlarından biri olan ve çoğu zaman göz ardı edilen düşmenin ve bunun sonucunda yaşanan önemli sıkıntıların tartışılmasıdır. Düşme tek bir alanın kontrolünde olabilen veya başarıya gidilebilen bir sorun olmayıp multidisipliner çalışılarak çözüm aranması gereken bir sorundur.

Bu sempozyuma; İç Hastalıkları, Geriatri, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon, Nöroloji, Psikiyatri, Kardiyoloji, Üroloji, Beyin Cerrahisi, Göz, Kulak Burun Boğaz ve Aile Hekimliği gibi pek çok tıpta uzmanlık alanının yanında ilgili hemşire, aile ve sosyal politikalar alanında çalışan uzmanlar, sosyal hizmet uzmanları, bilişim uzmanları, iş-uğraşı terapistleri gibi oldukça geniş bir yelpazenin katılımını sağlamak ve düşme konusunda bilgi alış-verişi yapmayı hedeflemekteyiz.

Konumuz düşme ve yaşlılar olunca tıp camiası ile mutlaka koordineli bir şekilde ilerlemesi gereken bir diğer önemli alan da şehircilik ve belediye hizmetleridir. Şehrin yaşam alanları ve kalitesi bireylerin düşmeye karşı korunmasında önemlidir. Bunun sağlanması da elbette belediyelerin yapacağı çalışmalarla ivme bulmaktadır. Bu nedenle sempozyumumuz tıp ve belediye ekibini bir araya getirerek bu konunun tartışılmasını ve birlikte düşmeye karşı mücadelede yapılabilecek çalışmaları tartışmayı da hedeflemektedir. Hedeflerimiz doğrultusunda düşmenin tıbbi boyutu yanında belediyecilik ve kent konseyleri, bilişim desteği, hemşirelik ve diğer sağlık mesleklerinin bakış açılarının tartışılacağı oturumlar, konuşmalar ile düşme alanında farklı konularda uzman olan katılımcıların oluşturduğu bir ortamda ayrıntılı bir şekilde tartışabileceğimiz bir program oluşturduk.

Düşmenin nedenleri, sonuçları, tedavisi ve önlenmesi ile kapsamlı bir şekilde ele alınacağı, farklı uzmanlık dalları ve disiplinlerden birçok uzmanın bir araya geleceği bu toplantı için 28-30 Eylül 2018 tarihlerinde sizleri de Kayseri’de görmekten mutluluk ve onur duyarız.

Türkiye Alzheimer Derneği Kayseri Şubesi’ne katkılarından dolayı teşekkür ederiz.

Prof. Dr. Nilay Şahin

Doç. Dr. Sibel Akın

KONGREUZMANI.COM veritabanında kayıtlı etkinliklere ait tarih, yer ve diğer içerik detayları ilgili yıl içerisinde yetkili kurum tarafından değiştirilebilir. Lütfen etkinliğe ait resmi web sitesinden güncel bilgileri teyid ediniz. HATA BİLDİR: Bu etkinlik detaylarında hata varsa bize iletebilirsiniz.

Yorumlar


Takvime Ekle Google Outlook iCal
bir minduce projesidir
copyright 2010-2021 ©   |   kullanım koşulları & gizlilik
Kongre Ekle Eklenecek kongrenin bilgilerini giriniz.
Bizi Facebook'ta Takip Edin