Dicle Üniversitesi 1. Uluslararası Mimarlık Sempozyumu

KONGRE TARİHİ
04 Ekim - 06 Ekim 2018

KONGRE ŞEHRİ
Diyarbakır, Türkiye
KONGRE YERİ
Dicle Üniversitesi Kongre Merkezi

KONGRE WEB SİTESİ
duuluslararasimimarliksempozyumu.com
DAVET
Değerli Bilim İnsanları,

Dicle Üniversitesi Mimarlık Fakültesi öncülüğünde 04- 06 Ekim 2018 tarihleri arasında “DİCLE ÜNİVERSİTESİ 1. ULUSLARARASI MİMARLIK SEMPOZYUMU” adıyla bir sempozyum yapılması öngörülmektedir. Bu kapsamda “ÇEVREDEN MEKÂNA…” teması üzerinden zenginleşen ve mimarlık kültürünün hayat verdiği, toplumsal hafızada yerini alan değerlerin yeniden tartışılabilmesi amaçlanmaktadır.

Birincisi yapılacak olan sempozyumda; farklı ülke, üniversite ve değişik disiplinlerden yetkin bilim insanlarının, araştırmacıların ve temsilcilerin bir araya getirilmesi; mimarlık ile ilişkili disiplinlerle birlikte süregelen araştırma ve deneyimleri, “ÇEVREDEN MEKÂNA…” ana teması üzerinden geniş bir boyutta sorgulayarak ulusal ve uluslararası düzeyde ortaya çıkan sorunların değerlendirilmesi hedeflenmektedir.

“Diyarbakır Kalesi ve Hevsel Bahçeleri Kültürel Peyzajı” tanımlamasıyla 2015 yılında UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde yerini alan Diyarbakır’da sizleri ağırlamak, bilgi paylaşımında bulunmak bizlere güç ve onur verecektir.

KONGREUZMANI.COM veritabanında kayıtlı etkinliklere ait tarih, yer ve diğer içerik detayları ilgili yıl içerisinde yetkili kurum tarafından değiştirilebilir. Lütfen etkinliğe ait resmi web sitesinden güncel bilgileri teyid ediniz. HATA BİLDİR: Bu etkinlik detaylarında hata varsa bize iletebilirsiniz.

Yorumlar


Takvime Ekle Google Outlook iCal
bir minduce projesidir
copyright 2010-2020 ©   |   kullanım koşulları & gizlilik
Kongre Ekle Eklenecek kongrenin bilgilerini giriniz.
Bizi Facebook'ta Takip Edin