7. Onkolojide Arayışlar Sempozyumu

KONGRE TARİHİ
30 Kasım - 02 Aralık 2018

KONGRE ŞEHRİ
İzmir, Türkiye
KONGRE YERİ
Wyndham Grand Otel

KONGRE WEB SİTESİ
www.onkolojidearayislar2018.com
DAVET
Sayın Meslektaşım,

03 Temmuz 1992’de kurulan Dokuz Eylül Üniversitesi Onkoloji Enstitüsü, kurulduğu tarihten itibaren multidisipliner çalışma anlayışına uygun şekilde çalışmalarını sürdürmüş, aynı zamanda kanser alanındaki hızlı gelişmeleri yakalama gayreti içinde olmuştur. Günümüzde kanserin her alanındaki gelişmeler geçmiş yıllara oranla çok daha hızlı bir biçimde gerçekleşmektedir. Bu anlamda son yıllarda kanserin oluşumunda rol alan spesifik moleküler anormalliklerin saptanması ve bunlara yönelik hedef ilaçların kullanılması ve yine yakın zamanda kanserin immünolojik mekanizmalarının daha iyi anlaşılması ve bu amaçla immunoterapilerin kullanılması onkoloji alanında çığır açan yaklaşımlar olmuştur.

Enstitümüz ilk olarak kuruluşunun 10. yılı olan 2002 yılında “1.Dokuz Eylül Onkoloji Günleri Sempozyumu” nu düzenlemiştir. O günden itibaren gelenekselleşen bu toplantılara, bu yıl da bir yenisini ekleyerek devam etmeyi planladık. Bu yılki sempozyumu, son yıllarda onkoloji alanındaki hızlı gelişmelerin önemli bir kısmını oluşturan kanserin moleküller temelleri ve bunlara yönelik tedaviler konusunda yapmayı amaçladık. Bilindiği üzere moleküler temelli tedavilerin planlanmasında moleküler testler büyük önem taşımaktadır. Enstitümüzde aynı zamanda temel onkoloji ve tranlasyonel onkoloji alanlarında yüksek lisans ve doktora programlarının varlığı bu konunun eğitim ve akademik boyutuna da ayrı bir anlam katmaktadır. Bu doğrultuda “Temelden Kliniğe Onkoloji” anlayışı ile hazırlanan programda bir yandan kanserin moleküler temelleri tartışılacak, diğer yandan da buna yönelik tedavi seçenekleri ve gelecekten beklentiler ele alınacaktır.

Bu sempozyumu Rektörümüz Prof.Dr. Sayın Nükhet HOTAR'ın himaye ve desteğinde, yakın zamanda kaybettiğimiz, Enstitümüzün kurucusu, Üniversitemizin ikinci Rektörü çok kıymetli hocamız merhum Prof. Dr. Namık ÇEVİK anısına düzenlemeyi planladık. Kendisi de aynı zamanda bir pediatrik onkolog olan hocamızın kurumumuza ve onkoloji camiasına kattığı çok güzel değerleri bir kez daha anmak istedik.

Bu yola gönül vermiş tüm meslektaşlarımızı aramızda görmekten mutluluk duyacağız.

Saygılarımızla

Düzenleme Kurulu Adına

Prof. Dr. Nur OLGUN
Sempozyum Eş Başkanı

Prof. Dr. İlhan ÖZTOP
Sempozyum Eş Başkanı

KONGREUZMANI.COM veritabanında kayıtlı etkinliklere ait tarih, yer ve diğer içerik detayları ilgili yıl içerisinde yetkili kurum tarafından değiştirilebilir. Lütfen etkinliğe ait resmi web sitesinden güncel bilgileri teyid ediniz. HATA BİLDİR: Bu etkinlik detaylarında hata varsa bize iletebilirsiniz.

Yorumlar


Takvime Ekle Google Outlook iCal
bir minduce projesidir
copyright 2010-2021 ©   |   kullanım koşulları & gizlilik
Kongre Ekle Eklenecek kongrenin bilgilerini giriniz.
Bizi Facebook'ta Takip Edin