4. Erciyes Pediatri Akademisi Kış Kongresi

KONGRE TARİHİ
22 Şubat - 24 Şubat 2018

KONGRE ŞEHRİ
Kayseri, Türkiye
KONGRE YERİ
Erciyes Üniversitesi Sabancı Kültür Merkezi

KONGRE WEB SİTESİ
www.erciyespediatrikiskongresi.org
DAVET
Değerli Meslektaşlarım,

Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim dalı olarak mezuniyet sonrası eğitim görevimizi yerine getirmeye çalıştığımız Erciyes Pediatri Kış Kongresinin dördüncüsünde sizleri görmekten onur duyacağız.

Dördüncü kongremizi 22-25 Şubat 2018 tarihleri arasında gerçekleştirmeyi planladık. Bu yılki kongremizi geçen yıl kaybettiğimiz hepimizin üzerinde büyük emekleri olan hocamız Prof. Dr. Hasan Basri Üstünbaş’ın anısına düzenliyoruz. Kendisi aynı zamanda Aile Hekimliği Anabilim Dalının kurulmasında ve geliştirilmesinde de önemli görevlerde bulunduğu için ilk oturumları aile hekimlerinin de faydalanacağı şekilde sağlıklı çocuk takibi üzerine planladık. Bu yıl yine beslenme ve metabolizma, hematoloji, endokrinoloji, kardiyoloji, enfeksiyon, gastroenteroloji, romatoloji ve nefroloji bilim dallarından çok değerli bilim insanlarının katılımı ile özellikle pediatristler için bilimsel anlamda doyurucu bir toplantı olacağını düşünüyorum.

Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi, yaklaşık 40 yıldan beri başta Kayseri olmak üzere özellikle çevresindeki iller ve tüm Türkiye’ye sağlık hizmeti vermiş önemli eğitim kurumlarından birisidir. Anadolu’da ilk tıp eğitiminin verildiği yerlerden biri olan Gevher Nesibe Tıp Merkezi’nin devamı niteliğinde olan fakültemiz, günümüzde çağdaş eğitim, araştırma ve tedavi hizmetlerini en üst düzeyde yürütmenin gayreti içerisindedir. Yaklaşık 40 yıldan beri temel tıp eğitiminin yanı sıra pediatri, yan dal ve akademik üst düzeyde yetiştirdiği meslektaşlarımız tüm ülke genelinde eğitim, araştırma ve sağlık hizmetleri alanlarında görev yapmaktadırlar.

Bu çerçevede güncel bilgiler paylaşılıp eski anılar tazeleneceğini düşünüyorum. İlk kez Kayseri’ye gelecek arkadaşlarımızı da Erciyes’in doğal güzelliğinin zirveye ulaştığı bu tarihlerde burada görmek hepimize mutluluk verecektir.
Güzel bir kongrede birlikte olmak dileğiyle…

Tamer Güneş

Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları AD Başkanı

KONGREUZMANI.COM veritabanında kayıtlı etkinliklere ait tarih, yer ve diğer içerik detayları ilgili yıl içerisinde yetkili kurum tarafından değiştirilebilir. Lütfen etkinliğe ait resmi web sitesinden güncel bilgileri teyid ediniz. HATA BİLDİR: Bu etkinlik detaylarında hata varsa bize iletebilirsiniz.

Yorumlar


Takvime Ekle Google Outlook iCal
bir minduce projesidir
copyright 2010-2020 ©   |   kullanım koşulları & gizlilik
Kongre Ekle Eklenecek kongrenin bilgilerini giriniz.
Bizi Facebook'ta Takip Edin