3. Ulusal Uygulamalı Etik Kongresi

KONGRE TARİHİ
28 Kasım - 30 Kasım 2018

KONGRE ŞEHRİ
Ankara, Türkiye
KONGRE YERİ
ODTÜ Kültür Kongre Merkezi

KONGRE WEB SİTESİ
etikkongresi.phil.metu.edu.tr
DAVET
Orta Doğu Teknik Üniversitesi Felsefe Bölümü ve Uygulamalı Etik Merkezi (UEAM) 28-29-30 Kasım 2018 tarihlerinde 3. Ulusal Uygulamalı Etik Kongresi’ni düzenleyecektir. Birincisi Orta Doğu Teknik Üniversitesi Felsefe Bölümü tarafından 2001 yılında, ikincisi Kamu Görevlileri Etik Kurulu’nun da katkılarıyla yine Orta Doğu Teknik Üniversitesi Felsefe Bölümü tarafından 2006 yılında düzenlenmiş olan Uygulamalı Etik Kongrelerinden bu yana, güncel etik sorunların çok daha karmaşıklaştığı açıktır. Bilim ve teknoloji alanında hızla devam eden gelişmeler ve sosyal yaşamdaki dönüşümlerle birlikte, etik sorulara yanıt arayışı kaçınılmaz hale gelmiştir. Bu gelişmelerin insan ve çevre üzerindeki etkilerinin etik boyutlarını saptamak ve değerlendirmek başta felsefeciler olmak üzere tüm araştırmacıların sorumluluğundadır. 3. Uygulamalı Etik Kongresi’nde bilim, teknoloji, insani ve sürdürülebilir gelişim gibi alanlarda beliren etik sorunları felsefi boyutlarıyla ele almanın yanı sıra, ülkemizde uygulamalı etik alanında yapılan çalışmaların bir araya getirilmesini ve öncelikli sorunlarımızın saptanmasını amaçlamaktayız.

Sınırlandırıcı olmamakla birlikte aşağıda önerdiğimiz konu başlıklarında katkı sağlayacak araştırmacıları kongremize davet ediyoruz.

KONGREUZMANI.COM veritabanında kayıtlı etkinliklere ait tarih, yer ve diğer içerik detayları ilgili yıl içerisinde yetkili kurum tarafından değiştirilebilir. Lütfen etkinliğe ait resmi web sitesinden güncel bilgileri teyid ediniz. HATA BİLDİR: Bu etkinlik detaylarında hata varsa bize iletebilirsiniz.

Yorumlar


Takvime Ekle Google Outlook iCal
bir minduce projesidir
copyright 2010-2020 ©   |   kullanım koşulları & gizlilik
Kongre Ekle Eklenecek kongrenin bilgilerini giriniz.
Bizi Facebook'ta Takip Edin