3. Türkiye in vitro Diyagnostik Sempozyumu

KONGRE TARİHİ
28 Şubat - 02 Mart 2018

KONGRE ŞEHRİ
İzmir, Türkiye
KONGRE YERİ
Wyndham Grand İzmir Özdilek

KONGRE WEB SİTESİ
www.ivd2018.org
DAVET
Değerli Meslektaşlarımız,

Türk Biyokimya Derneği (TBD) İzmir Şubesi olarak 28 Şubat - 02 Mart 2018 tarihleri arasında gerçekleştireceğimiz "Endokrin ve Metabolik Hastalıklar, Tanıdan Tedaviye Biyobelirteçler" temalı III. Türkiye in vitro Diyagnostik (IVD) Sempozyumu’na sizleri davet etmenin heyecanı ve mutluluğunu yaşıyoruz.

2016 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü işbirliği ile ilkini düzenlediğimiz I. Türkiye IVD Sempozyumu’nda sağlık sektörüyle ilgili tüm paydaşlarla “Tıbbi Laboratuvar Testleri, Eğitim-Öğretim, Araştırma, Üretim, Hizmet ve İnovasyon” ana başlıklarını tartıştık. Bu toplantıdan aldığımız çok olumlu geri bildirimlerle “IVD Sempozyumları”nı geleneksel olarak sürdürmeye karar verdik. Yine aynı işbirliği içinde geçtiğimiz yıl düzenlediğimiz II. Türkiye IVD Sempozyumu’nda, “Biyobelirteçler” konusunu ele aldık.

Bu yıl gerçekleştireceğimiz sempozyumda son yıllarda, ülkemizde ve dünya genelinde hızla artan Endokrin ve Metobolik Hastalıkların başlıcaları ile bu hastalıkların tanı ve tedavi yöntemlerinde klinisyen ve laboratuar çalışanlarının kullandıkları biyobelirteçleri gözden geçireceğiz. Hormon tahlillerinin yapılması sürecinde “klinisyen, laboratuar, hasta” üçgeninde tarafların dikkat etmesi zorunlu noktaların tekrar irdeleneceği bilim şöleninde, genç meslektaşlarımızın bilgi ve deneyim kalitesini yükseltmeyi, geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi en yeni bilgi ve verileri, alanında yetkin konuşmacılarla birlikte değerlendirmeyi amaçlamaktayız. Hedeflediğimiz ana noktalardan bir tanesi de; konu ile ilgili paydaşlarımız olan IVD kapsamındaki malzeme ve ekipmanın ülkemizdeki tedarikçileri ile bir arada “dışa bağımlılığı azaltacak stratejiler; araştırma-geliştirme- üretim- pazarlama-fikri mülkiyet” üzerinde tartışmak, başarı örneklerini sergilemek olacaktır.

Sözel ve poster bildirilerle ülkemizde bu konuda yapılan bilimsel çalışmaları izleme ve Türk Biyokimya camiasının yaşam bilimlerine, her yıl artarak devam eden katkılarını yakından irdeleme fırsatını bulacağız.

Değerli meslektaşlarım, sempozyuma Endokrin ve Metobolik Hastalıklar ile ilgili bilimsel çalışmalar yapan araştırma görevlisi, uzman ve öğretim üyesi meslektaşlarımızı, sağlık alanındaki üniversite lisans, lisansüstü öğrencilerimizi ve konuya ilgi duyan bilim insanlarını, konu ile ilgili üretim ve ithalat yapan paydaş sanayici ve firmalarımızı bekliyoruz.

Sizleri araştırma bildirilerinizle, sempozyumun bilimsel düzeyine katkıda bulunmaya davet ediyoruz. Sempozyum bilimsel programına, bilimsel danışma kurulunun değerlendirmeleri sonucunda kabul edilecek tüm sözel ve poster bildiriler, SCI-Expanded kapsamında indekslenen Turkish Journal of Biochemistry dergisinin özel ekinde yayımlanacaktır.

Sempozyumda sunulan sözlü ya da poster bildirilerinden hakem kurulu tarafından seçilecek olan çalışmalara “Araştırma Ödülleri” verilecektir.

Dokuz Eylül Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü’nün sınırlı sayıdaki lisansüstü öğrencilerine, sempozyumun bilimsel içeriğinden seçmeli ders olarak yararlanma imkânı tanınacaktır.

III. Tükiye in vitro Diyagnostik Sempozyumu, "Endokrin ve Metabolik Hastalıklar, Tanıdan Tedaviye Biyobelirteçler" ile ilgili tüm gelişmeleri www.ivd2018.org sayfamızdan takip edebilirsiniz.

Tüm güzellikleri ile sizleri Ege’nin incisi İzmir’e ve III. IVD Sempozyumu’na davet ediyoruz.

En içten sevgi ve saygılarımızla..

Doç. Dr. Doğan YÜCEL
TBD Yönetim Kurulu Başkanı,
Sempozyum Onursal Başkanı

Prof. Dr. Hilal KOÇDOR
TBD İzmir Şubesi YK. Başkanı,
Sempozyum Başkanı

KONGREUZMANI.COM veritabanında kayıtlı etkinliklere ait tarih, yer ve diğer içerik detayları ilgili yıl içerisinde yetkili kurum tarafından değiştirilebilir. Lütfen etkinliğe ait resmi web sitesinden güncel bilgileri teyid ediniz. HATA BİLDİR: Bu etkinlik detaylarında hata varsa bize iletebilirsiniz.

Yorumlar


Takvime Ekle Google Outlook iCal
bir minduce projesidir
copyright 2010-2020 ©   |   kullanım koşulları & gizlilik
Kongre Ekle Eklenecek kongrenin bilgilerini giriniz.
Bizi Facebook'ta Takip Edin