3. Sanat ve Tasarım Eğitimi Sempozyumu ve Çalıştayı

KONGRE TARİHİ
19 Aralık - 21 Aralık 2018

KONGRE ŞEHRİ
Ankara, Türkiye
KONGRE WEB SİTESİ
sanattasarimegitimi2018.baskent.edu.tr
DAVET
21. Yüzyıl bilgiyi yöntemle birleştiren ve yorumlama yeteneğini ürüne dönüştüren çağdaş sanat ve tasarım eğitiminin en üst noktaya geldiği bir dönemdir. Temel ve uygulamalı bilimlerin veri üretiminde teknoloji, toplumsal etkilerin çözümlenmesinde bir araç olarak değerlendirilmektedir. Böylelikle yaratıcı süreçlerin temelini oluşturan sanat ve tasarım, teknolojik gelişmelerden doğrudan etkilenen, üretim süreçlerini bu teknolojik kazanımları kullanarak yenileyen ve ürünlerini toplumsal yaşama doğrudan aktaran alanlardır. Sanat ve tasarım alanları teknolojik süreçler içerisinde kullanıcı, yaratıcı, üretici ve eğitici başlıkları altında etkin biçimde var olmaktadır.

Sempozyum, teknoloji çağında ve teknolojik süreçlerle birlikte; Sanat ve Tasarım alanlarındaki disiplinlerin üretim biçimlerindeki farklılıkları, değişimleri, yeni üretim biçimlerini ve ürünlerini, sosyal ve toplumsal süreçleri ile birlikte irdelemeyi hedeflemektedir. Bu bağlamda çağdaş sanat ve tasarım eğitiminin içeriğinin geliştirilmesi amacıyla düzenlenen 3. Sanat ve Tasarım Eğitimi Sempozyumu farklı disiplinleri bir araya getirerek, teknoloji çağında sanat ve tasarım alanlarında önemli bir tartışma ortamı yaratacak; ortak-ayrışan sorunları ve çözümleri belirleyecek; eğitmenler, sanatçılar ve tasarımcılar için önemli bir kaynak oluşturacaktır.

KONGREUZMANI.COM veritabanında kayıtlı etkinliklere ait tarih, yer ve diğer içerik detayları ilgili yıl içerisinde yetkili kurum tarafından değiştirilebilir. Lütfen etkinliğe ait resmi web sitesinden güncel bilgileri teyid ediniz. HATA BİLDİR: Bu etkinlik detaylarında hata varsa bize iletebilirsiniz.

Yorumlar


Takvime Ekle Google Outlook iCal
bir minduce projesidir
copyright 2010-2020 ©   |   kullanım koşulları & gizlilik
Kongre Ekle Eklenecek kongrenin bilgilerini giriniz.
Bizi Facebook'ta Takip Edin