3. Geriatrik Onkoloji Kongresi

KONGRE TARİHİ
09 Kasım - 11 Kasım 2018

KONGRE ŞEHRİ
Belek, Antalya, Türkiye
KONGRE YERİ
Ela Quality Resort Belek Hotel

KONGRE WEB SİTESİ
www.geriatrikonkoloji2018.com
DAVET
Sevgili Meslektaşlarımız,

Geriatrik onkoloji oldukça yeni bir disiplin olmasına karşın, hem toplumsal hem de bilimsel platformlarda giderek artan bir ilgi alanını oluşturmaktadır. Türkiye’deki yaşlı popülasyonun batı ülkelerindeki benzer şekilde artış eğilimine girmesiyle birlikte, yaşlı kanser hastalarının ülkemizde de giderek artacak olması bu alana ciddiyetle eğilmemizi zorunlu hale getirmektedir.

Geriatrik kanser olgularında; yaşlanmaya bağlı fizyolojik değişiklikler, eşlik eden hastalıkların varlığı, kanser tedavilerine ait doğrudan kanıta dayalı bilgilerin kısıtlı olması bu yaş grubundaki olguların yönetiminde özel, kişiselleştirilmiş bir tıp yaklaşımı gerektirmektedir. Bu durum günümüz onkoloji uzmanlarının onkolojik ilkeler kadar geriatri ve gerontoloji bilim dallarının temel ilkelerinin de dikkate alınacağı multidisipliner bir takım anlayışı ve bilgi donanımına sahip olmalarını zorunlu kılmaktadır. Ülkemiz ve dünyadaki geriatrik onkoloji alanında bilimsel gelişme ve sorunları tartışmak ve değerlendirmek amacıyla; Geriatrik Onkoloji Derneği olarak 3 yıl önce yakmış olduğumuz ateşi büyütmek ve bilgi paylaşımını artırmak için 3. Geriatrik Onkoloji Kongresini Antalya’da 09-11 Kasım 2018 tarihinde düzenlemenin sevinci ve heyecanı içindeyiz. Geriatrik kanserli hasta popülasyonundaki fizyolojik ve farmakolojik farklılıkların değerlendirilmesi başta olmak üzere, tanı ve tedavilerdeki yeniliklerin tartışılacağı toplantıya; ülkemizde bu konuda çalışan değerli bilim insanlarının yanında yurt dışından da alanında öncü konuşmacılar davet edilecektir. Bu kongremizde geriatrik onkolojide tartışmalı konular/karşıt görüşlerin yer alacağı kapsamlı bilimsel paylaşım düzlemi oluşturulması planlanmıştır. Toplantıya geriatrik onkoloji alanındaki bildiriler de kabul edilecektir.

Bu bilimsel şölenin en verimli şekilde gerçekleştirilmesi için siz değerli meslektaşlarımızı ve sağlık çalışanlarımızı “3. Geriatrik Onkoloji Kongresi”ne davet etmekten onur duyuyoruz. 09-11 Kasım 2018 tarihleri arasında kongremizde görüşmek dileğiyle.

Saygılarımızla

Prof. Dr. Aziz Karaoğlu
Geriatrik Onkoloji Derneği Başkanı

KONGREUZMANI.COM veritabanında kayıtlı etkinliklere ait tarih, yer ve diğer içerik detayları ilgili yıl içerisinde yetkili kurum tarafından değiştirilebilir. Lütfen etkinliğe ait resmi web sitesinden güncel bilgileri teyid ediniz. HATA BİLDİR: Bu etkinlik detaylarında hata varsa bize iletebilirsiniz.

Yorumlar


Takvime Ekle Google Outlook iCal
bir minduce projesidir
copyright 2010-2019 ©   |   kullanım koşulları & gizlilik
Kongre Ekle Eklenecek kongrenin bilgilerini giriniz.
Bizi Facebook'ta Takip Edin