3. Çocuk ve Ergen Nörolojisi Kış Okulu

KONGRE TARİHİ
15 Aralık 2018

KONGRE ŞEHRİ
Taksim, İstanbul, Türkiye
KONGRE YERİ
Nippon Otel

KONGRE WEB SİTESİ
www.cocukergenokulu.org
DAVET
Değerli meslekdaşlarım,

Bu sene kış okulumuzu her zamankinden daha farklı bir şekilde kurguladık. Çocuk nörolojisinin nörolojik bilimler için anlam ve önemini çok iyi kavrayarak bu alanda deneyim ve bilgilerini paylaşmak ve arttırmak isteyen nöroloji uzmanı meslekdaşlarımızla birlikte bir program hazırladık. Çocuk nörolojisinin ana başlıklarında olgu sunumları nöroloji uzmanı meslekdaşlarımız tarafından yapılacak ve deneyimli hocalarımızla birlikte tanı ve tedaviye yaklaşımı, son güncellemeleri gözden geçireceğiz.

Nörolojik bilimlerde gözlediğimiz gelişmeler bize, nörolojik bozuklukları anlayabilmek, kavrayabilmek ve tanıyabilmek için sinir sisteminin gelişimsel süreçlerini ve bu gelişimsel basamaklarda açığa çıkan hasarlarla oluşan hastalık tablolarını değerlendirebilmenin ne kadar önemli olduğunu açıkça göstermektedir . Sanılanın ya da iddia edilenin aksine insanoğlunu gelişimsel dönemde nörolojik olarak değerlendirmek ve anlamak çok zor bir iş değil; sadece bu alanı benimsemek ve anlamaya çalışmak, günlük klinik pratiğimizde gelişim dönemindeki nörolojik bakıya yer vermek,konu ile ilgili bilimsel gelişmeleri izlemek, izlemeye çalışmak bu alanda deneyim kazanmak için çoğu zaman yeterli olmaktadır. Yaşamın erken döneminde oluşan nörolojik problemleri anlamak, değerlendirmek ve bu alanda bilgi ve deneyim sahibi olmak yaşamın daha sonraki bölümlerinde açığa çıkan ve erken dönemlerde başlangıç gösterip yaşam boyu devam eden nörolojik hastalıkları doğru anlamak ve tedaviye doğru yaklaşımda bulunabilmek açısından da büyük önem taşımaktadır.

Nörolojik hastalıklarla ilgilenen herkesin ve özellikle de genç arkadaşlarımızın yoğun ilgi ve katılımlarını umuyor ve bekliyoruz. Nörolojik hastalıkların insan hayatındaki etkilerine bütünsel yaklaşım ile bu alandaki bilgi ve deneyimlerimizi pekiştirip geliştireceğimiz kış okulumuzun bizlere nörolojik bilimlerin sınırsız ve heyecan verici ufuklarını derinden ve yeniden hissettireceğini ve pek çok yeni bilimsel projeye zemin hazırlayacağını biliyoruz. İstanbul’un benzersiz atmosferi içerisinde çocuk ve ergen nörolojisinin birleştirici, bütünleyici, büyüme ve gelişme potansiyeli yüksek bilimsel zemininde birlikte olmayı ve paylaşmayı bekliyoruz.

Sevgi ve Saygılarımla
Türk Nöroloji Derneği Çocuk ve Ergen Nörolojisi Çalışma Grubu adına
Prof. Dr. Füsun Ferda Erdoğan

KONGREUZMANI.COM veritabanında kayıtlı etkinliklere ait tarih, yer ve diğer içerik detayları ilgili yıl içerisinde yetkili kurum tarafından değiştirilebilir. Lütfen etkinliğe ait resmi web sitesinden güncel bilgileri teyid ediniz. HATA BİLDİR: Bu etkinlik detaylarında hata varsa bize iletebilirsiniz.

Yorumlar


Takvime Ekle Google Outlook iCal
bir minduce projesidir
copyright 2010-2020 ©   |   kullanım koşulları & gizlilik
Kongre Ekle Eklenecek kongrenin bilgilerini giriniz.
Bizi Facebook'ta Takip Edin