26. Ulusal Neonatoloji Kongresi

KONGRE TARİHİ
14 Nisan - 18 Nisan 2018

KONGRE ŞEHRİ
K.K.T.C.
KONGRE YERİ
Limak Antares Deluxe Hotel

KONGRE WEB SİTESİ
www.uneko2018.org
DAVET
Sayın Meslektaşlarım,

Her yıl artan katılımcı sayısı ile Türkiye'nin en büyük kongrelerinden biri olan Ulusal Neonatoloji Kongremizin yirmi altıncısını düzenlemekten ve sizleri bu amaçla Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne davet etmekten dolayı çok mutluyum. Yeni ve yenilenen kurslarımız, bilimsel ve sosyal programlarımızla yine dopdolu bir kongre hazırladığımıza inanıyorum. Bu yıl “İleri Mekanik Ventilasyon Kursumuzu” güncel ve standart hale getirmek için aylar öncesinden hazırlıklara başladık. Bu alanda çok deneyimli hocalarımızdan oluşan bir komisyon çalışmalarına başladı ve yenilenen ilk kursu da kongrede bizzat kendileri vermek istedi. İki yıl önce çok ilgi gören NAVA kursu bu yıl yeniden yapılacak. Geçen yıl başladığımız ve yüksek talep gören “Non invaziv Ventilasyon” ve " PICC Kateteri Uygulama ve Kullanım Kursu” ve son olarak vazgeçilmezlerimiz olan “Temel Mekanik Ventilasyon Kursu” ve “ Yenidoğanda Güncel Uygulamalar Kursu” bu yıl da devam edecek. Bu yılın en önemli yeniliği ise “Akciğer Ultrasonografi Kursu” olacak. Bu alanda çok deneyimli olan Francesca Raimondi tarafından verilecek kurstan özellikle genç neonatolog arkadaşlarımızın çok yararlanacağını düşünüyoruz. Yenidoğan hemşirelerimiz için geçen yıl başlattığımız ve çok yoğun katılım olan "Yenidoğan Hemşireliğinde Güncel Uygulamalar Kursu” bu yıl da devam edecek. Hemşirelerimiz için yurt dışından gelecek çok deneyimli bir ekip tarafından verilecek olan ve simültane tercümenin de olacağı ‘Yenidoğan Hemşireliği Kursu’ da ikinci bir kurs seçeneği olarak programda yerini alacak.

Bu yıl da kongremizin bilimsel programı 3 tam gün sürecek. Dünyaca tanınmış, alanında söz sahibi yabancı yenidoğan hocalarının daveti ile kongremiz çok zenginleşecek ve "Uluslararası Kongre" ünvanımızı devam ettireceğiz. Ancak tabi ki kongremize en büyük katkıyı, her biri birbirinden değerli ülkemizin yenidoğan hocaları sağlayacak. Kendilerine davetimizi kabul ettikleri ve emekleri için çok teşekkür ediyorum. Bilimsel programımız yine 3 ana salonda yürüyecek. Böylece katılımcılar her zaman ilgilerini çekecek bir konuyu dinleme fırsatı bulacaklar. Bir salonda neonatoloji alanındaki en son gelişme ve bilimsel detayları tartışırken, diğer salonda yenidoğan hizmeti veren yenidoğan uzmanı ve pediatrist arkadaşlarımız sık karşılaştıkları sorunlara, olgu sunumları veya pro-con oturumları ile pratik çözümler bulacaklar. Hemşire oturumları yine hekimlerin de ilgisini çekecek güncel ve pratik konulara yoğunlaşacak. Hemşirelerimiz de kendi oturumları dışında merak ettikleri pek çok konuyu bulabilecek. Forum konularımız yine her kesimin ilgisini çekecek başlıklarda olacak.

Çok değişik alanlardaki ödüllerimiz kongre boyunca sahiplerini bulacak. Üç dalda en iyi sözlü bildiri ödülü, hekimler ve hemşireler için ayrı kategoride olacak şekilde en iyi tartışmalı poster sunumu ödülü, en iyi olgu sunumu ödülü ve ayrıca en iyi yayınlanmış makale ve en iyi proje ödülleri de sahiplerini bulacak. Bu yıl yurt dışı burs sınavını kongremiz sırasında yapacağız ve kazanan 3 kişiyi de yine kongre sırasında duyuracağız.

Bu yıl kongremizi ilk kez Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinde düzenleyeceğiz. Bu seçimdeki en büyük etken yapım aşamasında gördüğümüz kongre otelimizin, hem büyüklük hem de kalite olarak bizlere çok iyi hizmet vereceğine olan inancımızdı. Çok büyük bir kongre merkezine sahip olan otelde hazırladığımız sürpriz sosyal programlarımız için de çok iyi olanaklar bulacağız.

Hepinizi tercihinizden dolayı mutlu olacağınız, hem bilimsel hem de sosyal yönden aradığınız her şeyi bulacağınız bir kongre olacağına gönülden inandığım UNEKO 26’ya davet ediyorum.

Sevgi ve saygıyla,

Prof. Esin KOÇ
Kongre Başkanı

KONGREUZMANI.COM veritabanında kayıtlı etkinliklere ait tarih, yer ve diğer içerik detayları ilgili yıl içerisinde yetkili kurum tarafından değiştirilebilir. Lütfen etkinliğe ait resmi web sitesinden güncel bilgileri teyid ediniz. HATA BİLDİR: Bu etkinlik detaylarında hata varsa bize iletebilirsiniz.

Yorumlar


Takvime Ekle Google Outlook iCal
bir minduce projesidir
copyright 2010-2021 ©   |   kullanım koşulları & gizlilik
Kongre Ekle Eklenecek kongrenin bilgilerini giriniz.
Bizi Facebook'ta Takip Edin