2. Uluslararası, 11. Ulusal İzmir İleri Yaş Sempozyumu

KONGRE TARİHİ
21 Mart - 22 Mart 2018

KONGRE ŞEHRİ
İzmir, Türkiye
KONGRE YERİ
İzmir Tarihi Havagazı Fabrikası Kültür Merkezi

KONGRE WEB SİTESİ
www.izmirileriyassempozyumu2018.org
DAVET
Değerli Katılımcılar,

Her yıl olduğu gibi heyecanla beklenen 2. Uluslararası, 11. Ulusal İleri Yaş Sempozyumunu, başta İzmir Büyükşehir Belediyesi olmak üzere yaşlılara hizmete gönül vermiş olan pek çok kurum ve sivil toplum kuruluşlarının iş birliği ve katkıları ile gerçekleştirmekten büyük bir mutluluk duymaktayız.

Doğuştan itibaren birikerek artan dezavantajların da varlığı ile ileri yaş, insanoğlunun fiziksel, zihinsel ve ekonomik açıdan en kırılgan dönemlerinden biridir. Küreselleşme süreciyle derinleşen eşitsizlik, yoksulluk, yoksunluk ve güvencesizlik gibi sorunlar, yaşlının sağlığını olumsuz etkilemesi yanı sıra toplumsal bütünün dışında kalmasına da neden olmaktadır. Bu yıl gerçekleştirdiğimiz 2. Uluslararası, 11. Ulusal İleri Yaş Sempozyumunda; sosyal, ekonomik ve siyasi alanlardan yoksun olma sürecini ifade eden “sosyal dışlanmanın” nasıl ortaya çıktığı, ileri yaşta kişiyi nasıl etkilediği ve yaşlının topluma entegrasyonunun nasıl gerçekleşebileceği tartışılacaktır. Yerinden edilmiş, azınlık, yoksul, evsiz, engelli ve LGBT yaşlıların toplumdan dışlanmasının önlenmesi ve sosyal koruma mekanizmaları konuşulacaktır. Ülkemiz ve dünyada geliştirilen çözümler, sivil toplum kuruluşlarının, yerel yönetimlerin ve kamunun programları sunulacaktır.

Sempozyumun bilimsel, sosyal, sanatsal zenginliğine katkısı bulunan yerel yönetimlere, sağlık ve eğitim kurumlarına, sivil toplum örgütlerine, sanatçılara ve değerli yaşlılarımıza teşekkürlerimizi sunarız.

Saygılarımızla,

Organizasyon Kurulu adına

Prof. Dr. Aliye Mandıracıoğlu
Sempozyum Eş Başkanı

KONGREUZMANI.COM veritabanında kayıtlı etkinliklere ait tarih, yer ve diğer içerik detayları ilgili yıl içerisinde yetkili kurum tarafından değiştirilebilir. Lütfen etkinliğe ait resmi web sitesinden güncel bilgileri teyid ediniz. HATA BİLDİR: Bu etkinlik detaylarında hata varsa bize iletebilirsiniz.

Yorumlar


Takvime Ekle Google Outlook iCal
bir minduce projesidir
copyright 2010-2021 ©   |   kullanım koşulları & gizlilik
Kongre Ekle Eklenecek kongrenin bilgilerini giriniz.
Bizi Facebook'ta Takip Edin