2. Geriatrik Romatoloji Sempozyumu

KONGRE TARİHİ
02 Şubat - 03 Şubat 2018

KONGRE ŞEHRİ
İstanbul, Türkiye
KONGRE YERİ
Wyndham Grand Istanbul Levent

KONGRE WEB SİTESİ
www.geriatrikromatoloji2018.org
DAVET
Değerli Meslektaşlarım,

Şubat 2017 tarihinde, Türkiye Romatoloji Derneği ve İstinye Üniversitesi Romatoloji BD işbirliği ile, Türkiye'de ve Dünya'da ilk kez 1.Geriatrik Romatoloji Sempozyumunu düzenledik. Farklı branşlardan meslektaşlarımızın yoğun katılımı ile, ilk kez geriatrik romatoloji konusunu ele aldık ve bu konularda kendimizi geliştirmek zorunda olduğumuzu anladık. Bu yüzden, bu sempozyumunun ikincisini, 2-3 Şubat 2018 tarihleri arasında Wyndham Hotel İstanbul’da yapmayı planladık. Sizleri, bu 2.Geriatrik Romatoloji sempozyumuna davet etmekten büyük bir mutluluk ve gurur duymaktayım.

Geriatrik romatoloji, hem ülkemizde, hem de Dünya’da henüz hak ettiği yeri alamamıştır. Bugün biz romatolojik hastalıklardan bahsederken, çocukluk çağı ve yetişkin yaşta görülen hastalıkları düşünmekteyiz. Fakat nasıl ki bunlar ile ilgilenen pediatrik ve yetişkin romatologlar var ise, geriatrik hastalar ile da bu konuda yetişmiş romatologlar ilgilenmesi gerekmektedir. Çok yakın bir gelecekte, GERİATRİK ROMATOLOJİ' nin farklı bir yan dal olması ihtimal dahilindedir. Çünkü bu yaşta görülen romatolojik hastalıklar, bazen çok farklı klinik ve laboratuvar bulgular, radyolojik görüntüler ve klinik seyir göstermektedirler. Daha da ötesi, bu yaştaki romatolojik hastalıkların tedavisi ile ilgili yeterli ve kanıta dayalı veriler henüz yeterli değildir.

Bu yıl, geçen yıldan farklı olarak, daha geniş ve kapsamlı bir bilimsel program hazırladık ve özellikle GERİATRİK HASTAYA YAKLAŞIM konusunda bilgilerimize ışık tutacak, çok değerli hocalarımızı da davet ettik.
Sizlerin de paylaşacağınız bilgi ve tecrübeleriniz ile sempozyum daha da zenginleşecektir.
Soğuk bir İstanbul Şubat’ında buluşmak dileği ile…

Saygı ve sevgilerimle
Prof. Dr. Şenol KOBAK

KONGREUZMANI.COM veritabanında kayıtlı etkinliklere ait tarih, yer ve diğer içerik detayları ilgili yıl içerisinde yetkili kurum tarafından değiştirilebilir. Lütfen etkinliğe ait resmi web sitesinden güncel bilgileri teyid ediniz. HATA BİLDİR: Bu etkinlik detaylarında hata varsa bize iletebilirsiniz.

Yorumlar


Takvime Ekle Google Outlook iCal
bir minduce projesidir
copyright 2010-2021 ©   |   kullanım koşulları & gizlilik
Kongre Ekle Eklenecek kongrenin bilgilerini giriniz.
Bizi Facebook'ta Takip Edin