16. Ulusal Acil Tıp Kongresi

KONGRE TARİHİ
05 Kasım - 08 Kasım 2020

KONGRE ŞEHRİ
Belek, Antalya, Türkiye
KONGRE YERİ
Kaya Palazzo Kongre Merkezi

KONGRE WEB SİTESİ
www.acil2020.com
DAVET
Davetlisiniz!

Acil Tıbbın çok değerli mensupları… Acil kliniklerine, acil hastalara, acil durumlara bilgisini, becerisini, deneyimini, ruhunu, özünü, ömrünü adayan cefakâr, fedakâr, vefakâr ve cüretkâr acilciler…

Sizler cüretkârsınız… Tıbbın bu en zor alanına, “insan organizması bir bütündür ve tepeden tırnağa benden sorulur” demeye, insanların en güç zamanında yanında olmaya, elinden tutmaya, hep kendinizden bir şeyler vermeye, kısacası “acilde olmaya” cüret ettiniz.

Sizler vefakârsınız… “Mesai bitti”, “uyku vakti”, “hafta sonu, bayram tatili, yeni yıl izni var” demediniz… Koridorlar boşaldı, ışıklar söndürüldü, kapılar kapandı, tatil planları, rezervasyonlar yapıldı. Sizler acil servislerde kalmaya devam ettiniz. Hatta iki nöbet arası mitili acil servise serdiniz. Vefa gösterdiniz.

Sizler fedakârsınız… Ömrünüzü, Allah’ın takdir ettiği ömrü yaşatmaya, hayatları kurtarmaya adadınız. Boş vaktinizi, istirahatinizi, gezmenizi tozmanızı, evde barkta, çolukla çocukla geçecek vaktinizi feda ettiniz.

Sizler cefakârsınız… “Acil servis bir hastanenin vitrinidir, sizler hastanemizin vitrininde çalışıyorsunuz” klişesini her gün tekrar edip sonra da “acil servis depodur, hastanenin arka bahçesidir, herkesin babasının çiftliğidir, sürgün yeridir” muamelesini size uygun gören idarecilere göğsünüzü siper ettiniz… Kendi meslektaşlarınızın ördüğü duvarlar içinde hapsolmamak için yel değirmenlerine savaş açtınız. Her an her şey olabilir hissinin vücut bulmuş haliyle koyuldunuz her gün işe… Hekimin ve sağlıkçıların hızla itibarsızlaştırılmaya çalışıldığı, hasta ve yakınlarıyla sağlıkçıların karşı karşıya getirildiği, adeta düşman yapıldığı sağlık sisteminde en öndeki fedailer olarak hizmet verdiniz. Cefa çektiniz.

Şimdi davetlisiniz!

Şimdi sıra bizde… Sizleri, Türkiye’de Acil Tıbbın tek uzmanlık derneği ATUDER’in, kendisi gibi tüm dünyada acil tıbbın gelişimine öncülük etmiş 47 diğer dernekle birlikte, yılların bilgi, birikim, beceri ve uzmanlığıyla, bünyesinde barındırdığı on beş kuruluşun tamamı ile hiç durmadan çalışarak gerçekleştireceği yılın en önemli bilimsel organizasyonuna davet ediyoruz… 5-8 Kasım 2020 tarihlerinde, 16. Ulusal Acil Tıp Kongresi & 7.Intercontinental Emergency Medicine ve 7. International Critical Care Congress’e katılmaya Belek/Antalya’ya davetlisiniz…

Aslında bunu sizler için, sizlerden aldığımız güçle onbeşinci kez yapıyoruz. Tıbbın en genç alanlarından biri için çok büyük, çok güçlü bir deneyim. İlk günden beri sağlam, ilk günden beri dinamik ve yenilikçi… Ama her geçen yıl daha kapsayıcı, her geçen yıl daha bütünleyici, her geçen yıl daha daha daha büyük… Sizlerle büyüdük biz, emeklerken, ayağa kalktığımızda, ilk adımlarda ve koşarken yanımızda siz vardınız, önümüzdeyse ideallerimiz, umutlarımız, azmimiz… Zirve yarışı sizlerle mümkündü, çünkü biz sizdik… “Büyük resmi” görebilmek için hep birlikte tırmandık zirveye… Ve zirveden bakınca büyük resmin içinde birlikte yürüdüğümüz yollar çok daha net görülüyordu. O yollarda çalışmak, çok çalışmak vardı orada birlik, beraberlik, kararlılık ve istikrarla atılmış adımlar vardı. Elbette zirveye çıkan yollar taşlarla kaplıydı. Ama zirve yolculuğu zirvede olmaktan bile keyifli ve öğreticiydi.

Evet… Şimdi davetlisiniz! Gerek dünyada, gerek ülkemizde alanımızın en değerli bilim adamlarını bir arada görmeye, yenilikleri ve yeni yetenekleri tanımaya, öğrenmeye, öğretmeye, akıl yürütmeye ve bilim üretmeye hep birlikte gidiyoruz.

Gerçek gücü sıçrayışlarda değil sağlam duruşlarda arayan ve gerçekleştirdiği her büyük atılımın altına “istikrar” imzasını atan ATUDER, bu yıl da değerli organizatör Orkun CAN’la yola çıktı. Orkun Can ve ODET Kongreye bu benzersiz organizasyonu gerçekleştirirken bizimle birlikte yürüyecek, sizleri memnun etmek için bizimle birlikte çalışacaklar.

Ve siz davetlisiniz… 2020 yılının 5-8 Kasım tarihlerini, ülkemizin en önemli kongre merkezlerinden olan Antalya’da yine kongre merkeziyle ünlü ülkemizin en büyük otellerinden biri olan Kaya Palazzo Belek’te birlikte geçirmeye, birlikte bilgilenmeye, öğrenmeye, deneyim kazanmaya ve tabii ki birlikte eğlenmeye davetlisiniz… Bekleriz…

Sevgi ve saygılarımızla…

Prof. Dr. Başar CANDER
ATUDER Başkanı

Prof. Dr. Zeynep GÖKCAN ÇAKIR
ATUDER Başkanı Yardımcısı

KONGREUZMANI.COM veritabanında kayıtlı etkinliklere ait tarih, yer ve diğer içerik detayları ilgili yıl içerisinde yetkili kurum tarafından değiştirilebilir. Lütfen etkinliğe ait resmi web sitesinden güncel bilgileri teyid ediniz. HATA BİLDİR: Bu etkinlik detaylarında hata varsa bize iletebilirsiniz.

Yorumlar


Takvime Ekle Google Outlook iCal
bir minduce projesidir
copyright 2010-2020 ©   |   kullanım koşulları & gizlilik
Kongre Ekle Eklenecek kongrenin bilgilerini giriniz.
Bizi Facebook'ta Takip Edin