16. Hepatoloji Sempozyumu

KONGRE TARİHİ
13 Ocak 2018

KONGRE ŞEHRİ
Ankara, Türkiye
KONGRE WEB SİTESİ
www.hepatolojisempozyumu2018.org
DAVET
Sevgili Meslektaşlarımız,

Türkiye Hepatoloji Vakfı’ nın geleneksel hale gelen Hepatoloji Sempozyumunu, tekrar düzenlemenin heyecanı içindeyiz. Bu sene 16’ sını düzenleyeceğimiz toplantının her zamanki gibi geniş katılımlı ve bilimsel içeriği zengin olarak gerçekleşmesi için gerekli özen ve çaba mutlaka gösterilecektir.

Geriye dönüp baktığımızda 2014’ de yapılan 12. Hepatoloji Sempozyumu’ ndan itibaren konsept olarak bir değişikliğe gidildi ve toplantılar Monotematik Konferanslara evrildi. Sırası ile 2014’ de Karaciğer Transplantasyonu, 2015’ de Karaciğer Kanseri, 2016’ da Kolestatik Karaciğer Hastalıkları ve geçen sene yapılan 15. Hepatoloji Sempozyumu’ nda ise Viral Hepatit konuları işlendi.

2018 Ocak ayında düzenleyeceğimiz 16. Hepatoloji Sempozyumu’ nun konusunu geçmiş yılların konularını dikkate alarak seçmeye özen gösterdik ve Akut Karaciğer Yetmezligi olmasına karar verdik. Amacımız Akut Karaciğer Yetmezliği genel çerçevesinde Akut Karaciğer Yetmezliğini epidemiyolojiden patogeneze, kliniğinden tedavisine kadar geniş bir çerçevede ele almak, aynı zamanda son yıllarda üzerinde cok durulan konularından kronik karaciğer hastalığı zemininde gelişen akut karaciger yetmezliğini de içine alacak şekilde etraflıca tartışmak olacaktır.

16. Hepatoloji Sempozyumu’ nun pratisyen hekimlerden iç hastalıkları, pediatri, anesteziyoloji enfeksiyon hastalıkları, gastroenteroloji ve pediatrik gastroenteroloji asistan ve uzmanları ve karaciğer transplantasyonu ile uğraşan genel cerrahi asistan ve uzmanlarını içine alan geniş bir hekim kitlesi için çok faydalı olacağını düşünüyor, bu konunun bütün yönleri ile etraflıca tartışılması ve irdelenmesini amaçlıyoruz.

Bu duygularla 13 Ocak 2018, Cumartesi günü Wyndham Otel Ankara’ da yapılacak 16.Hepatoloji Sempozyumu’ na sizleri davet etmekten onur ve kıvanç duyuyoruz

Prof. Dr. Cihan Yurdaydın

Düzenleme Komitesi adına

KONGREUZMANI.COM veritabanında kayıtlı etkinliklere ait tarih, yer ve diğer içerik detayları ilgili yıl içerisinde yetkili kurum tarafından değiştirilebilir. Lütfen etkinliğe ait resmi web sitesinden güncel bilgileri teyid ediniz. HATA BİLDİR: Bu etkinlik detaylarında hata varsa bize iletebilirsiniz.

Yorumlar


Takvime Ekle Google Outlook iCal
bir minduce projesidir
copyright 2010-2021 ©   |   kullanım koşulları & gizlilik
Kongre Ekle Eklenecek kongrenin bilgilerini giriniz.
Bizi Facebook'ta Takip Edin