11. Nöropsikiyatri Günleri

KONGRE TARİHİ
09 Kasım - 10 Kasım 2018

KONGRE ŞEHRİ
İstanbul, Türkiye
KONGRE YERİ
Fransız Lape Hastanesi

KONGRE WEB SİTESİ
www.noropsikiyatri2018.org
DAVET
Değerli Meslektaşlarım,

Türk Nöropsikiyatri Derneği'nin her yıl düzenlemekte olduğu Nöropsikiyatri Günleri’nin onbirincisi bu yıl 9-10 Kasım 2018 tarihlerinde İstanbul’da Fransız Lape Hastanesi’nde gerçekleşecektir. Toplantımızın bu yılki ana eksenini, nöroloji ve psikiyatri’nin kesişme noktalarından biri olan "UYKU" oluşturacaktır.

İlk gün ‘‘Uyku bozukluklarında tanı ve tedavi’’ başlığı altında düzenlediğimiz kursta primer insomni hastalıkları, parasomniler, uyku ile ilişkili hareket bozuklukları ve hipersomniler ayrıntılı olarak işlenecektir. Fransız Lape Hastanesi’nin Türkiye nöropsikiyatri tarihindeki yerini hatırlatarak başlayacağımız ikinci günde, istirahat ve uyku durumlarındaki nöral şebekelerin anlatılacağı bir nörobilim paneli sonrasında toplantımız duygudurum bozuklukları, epilepsi, multipl skleroz gibi nöropsikiyatrik hastalıklarda uyku bozukluklarının tartışılacağı klinik bir panel ile devam edecektir. Bilinç ve rüya kavramları “Bilimsel bir Ruhbilim Projesi” hatırlanarak tartışılacaktır. Uyku ile ilgili tartışmalı noktalara nöropsikiyatrik ve adli yönlerden bakmaya çalışacağımız vaka aktarımlarımızın ardından toplantımız, uyku ve rüya ile ilgili bilinç durumlarının sanata yansımalarını konuşacağımız, bir film gösterimi ve filmin yönetmeniyle tartışmanın da yer aldığı ‘uyku ve sanat’ paneli ile sonlanacaktır.

11. Nöropsikiyatri Günleri’nde buluşmak dileğiyle,

Kongre Başkanı Doç. Dr. Betül Yalçıner
Türk Nöropsikiyatri Derneği Başkanı

KONGREUZMANI.COM veritabanında kayıtlı etkinliklere ait tarih, yer ve diğer içerik detayları ilgili yıl içerisinde yetkili kurum tarafından değiştirilebilir. Lütfen etkinliğe ait resmi web sitesinden güncel bilgileri teyid ediniz. HATA BİLDİR: Bu etkinlik detaylarında hata varsa bize iletebilirsiniz.

Yorumlar


Takvime Ekle Google Outlook iCal
bir minduce projesidir
copyright 2010-2020 ©   |   kullanım koşulları & gizlilik
Kongre Ekle Eklenecek kongrenin bilgilerini giriniz.
Bizi Facebook'ta Takip Edin