1. Uluslararası İstanbul Ebelik Günleri - 2. Ulusal İstanbul Ebelik Günleri

KONGRE TARİHİ
26 Nisan - 28 Nisan 2018

KONGRE ŞEHRİ
İstanbul, Türkiye
KONGRE YERİ
Medipol Üniversitesi, Kavacık Güney Kampüsü

KONGRE WEB SİTESİ
istanbulebelikgunleri2018.com
DAVET
Değerli Katılımcılar,

Organizasyon komitesi adına sizleri 26-27-28 Nisan 2018 tarihlerinde İstanbul Medipol Üniversitesinde gerçekleşecek olan “Ebeler İçin Uzman Eğitim, Hayat İçin Sağlıklı Bir Adım” ana temalı 1. Uluslararası, 2. Ulusal İstanbul Ebelik Günleri Kongresine davet etmekten onur duyarız.

Ülkemizde 171 yıllık geçmişi olan ebelik mesleğimizin felsefesinde toplum sağlığını korumak vardır. Hayata bir bütün olarak bakıldığında gebelik ve doğumun ne kadar önemli bir dönem olduğu yadsınamaz. Bu önemli dönemin uzman ebelerin yönetiminde olmasını garantilemek nitelikli gelecek nesiller yetiştirmek için atılan değerli bir adımdır. Uzman ebelerin yetiştirilmesi ancak eğitim ve uygulama alanlarının bir arada/ birlikte çaba göstermesi ile gerçekleşecektir. Birlikte kararlaştırılmış ve yön verilmiş ebelik eğitim ve uygulamalarının toplum sağlığına katkısının çok daha hızlı ve büyük olacağı açıktır. Bu düşünce ile yola çıkan organizasyonumuz İstanbul’da bulunan sağlık ve eğitim kuruluşlarının ebelik ile ilgili bölümlerini önemli ölçüde bir araya getirmeyi başarmıştır. Kongre organizasyonumuz, İstanbul da bulunan 8 üniversite, 8 hastane ve Ebeler Derneğinin katılımı ile oluşmuştur.

Amacımız; İstanbul’da ebelik mesleği adına ayrı ayrı çok değerli emek veren kurum ve kuruluşların ortak bir platformda toplanması, böylece kaynakların akılcı bir şekilde kullanılması için bir araya getirilmesidir. Ebelik mesleğinde hizmet veren ya da mesleğe aday yetiştiren mevcut kurum ve kuruluşların el ele vermesi, ortak bir katma değer üretmesi günümüz ve geleceğin güçlü ebelerinin yetiştirilmesi adına çok önemli bir adım olarak düşünülmektedir. Bu adım eğitim ve uygulamada hizmet veren /verecek ebelere bir arada üretme gerekliliği açısından önemli bir mesaj içermektedir.

Kongre içeriği geleceğin ebelerini yetiştirme ve günümüz ebelerini güçlendirme anlayışı ile oluşturulmuştur. Bu anlayış ile; ebelik eğitimi ve uygulamasının güncel durumu, ebelerin rol ve sorumluluklarında oluşan/ oluşacak değişimler, bilişim ve teknolojinin ebeliğe etkileri, ebelikte yeni konular ve kavramlar, farklı profesyonellerin ebelik bakış açıları ve ebelik uygulamalarının bilimsel kanıtlar ile desteklenmesi gibi konuları içeren oturumlar hazırlanmıştır. Bu amaçla kongre programımız oluşturulurken multidisipliner bir yaklaşım benimsemiştir. Aynı şekilde kongre bildirileri ebelik mesleği ile sınırlandırılmamış, kongre temalarına uygun bildirisi olan tüm sağlık profesyonellerine kapılarını açmıştır. Kongremizin bir başka önemli özelliği aynı anda ebelik öğrencilerinin de katılımına açık hale getirilmesidir. Bu yönü ile kongremizin ebelik adaylarının meslektaşları ile aynı ortamı paylaşarak görerek, duyarak öğrenmelerine fırsat yaratılmış olacaktır.
Bugünümüzü yaratan meslektaşlarımız, geleceğimize yön veren ebelerimiz ve gelecekte mesleğimizi yürütecek ebe adayları ile birlikte bilgi ve deneyimlerimizi paylaşmak üzere yola çıktığımız 1. Uluslararası, 2. Ulusal İstanbul Ebelik Günleri Kongremizde sizleri ağırlamayı içtenlikle diliyoruz.

KONGRE BAŞKANLARI
Yrd. Doç. Dr. Asiye KOCATÜRK
Yrd. Doç. Dr. Nuran AYDIN

KONGREUZMANI.COM veritabanında kayıtlı etkinliklere ait tarih, yer ve diğer içerik detayları ilgili yıl içerisinde yetkili kurum tarafından değiştirilebilir. Lütfen etkinliğe ait resmi web sitesinden güncel bilgileri teyid ediniz. HATA BİLDİR: Bu etkinlik detaylarında hata varsa bize iletebilirsiniz.

Yorumlar


Takvime Ekle Google Outlook iCal
bir minduce projesidir
copyright 2010-2019 ©   |   kullanım koşulları & gizlilik
Kongre Ekle Eklenecek kongrenin bilgilerini giriniz.
Bizi Facebook'ta Takip Edin