1. Obezite Cerrahisi Sempozyumu

KONGRE TARİHİ
18 Ocak 2018

KONGRE ŞEHRİ
İstanbul, Türkiye
KONGRE YERİ
Şişli Hamidiye Etfal SUAM Konferans Salonu

KONGRE WEB SİTESİ
sbuobezitecerrahisisempozyumu2018.org
DAVET
Obezite tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de önemli bir sağlık sorunudur. Yandaş hastalıklara yol açarak hastanın hem yaşam kalitesini düşürmekte hem de hayat süresini kısaltmaktadır.

Ülkemizde obezite cerrahisi ve post- bariatrik cerrahi son yıllarda büyük ivme ile her yıl artış göstermektedir. Ancak, ameliyatlara bağlı istenmeyen komplikasyonlar ve ölüm olayları toplumda obezite cerrahisine karşı olumsuz düşüncelere yol açmaktadır.

Obezite cerrahisinin standart hale gelmesi ve cerrahlar tarafından ortak bir dil kullanılması çok önemlidir. Bununla bağlantılı olarak “Sağlık Bilimleri Üniversitesi 1. Obezite Cerrahisi Sempozyumu” 18 Ocak 2018 tarihinde farklı branşlardan yetkin uzmanların katılımı ile gerçekleştirilecektir.

Sempozyumumuza obezite tedavisinde rol alan tüm meslektaşlarımızın ve hemşirelerimizin katılmasını arzu ediyor, toplantımızın bilgilerimizin güncellenmesi, farklı disiplinler arası işbirliğinin ve iletişimin artmasına, hastalarımızın güvenilir ellerde şifa bulmasına vesile olmasını temenni ediyorum.

Prof. Dr. Mehmet Mihmanlı
Sempozyum başkanı
SBU Şişli Hamidiye Etfal SUAM
Genel Cerrahi Kliniği Eğitim Sorumlusu

KONGREUZMANI.COM veritabanında kayıtlı etkinliklere ait tarih, yer ve diğer içerik detayları ilgili yıl içerisinde yetkili kurum tarafından değiştirilebilir. Lütfen etkinliğe ait resmi web sitesinden güncel bilgileri teyid ediniz. HATA BİLDİR: Bu etkinlik detaylarında hata varsa bize iletebilirsiniz.

Yorumlar


Takvime Ekle Google Outlook iCal
bir minduce projesidir
copyright 2010-2021 ©   |   kullanım koşulları & gizlilik
Kongre Ekle Eklenecek kongrenin bilgilerini giriniz.
Bizi Facebook'ta Takip Edin